Haberler - Helvacı İlkokulu

Haberler

BESLENME DOSTU OKUL MEYVE GÜNÜ ETKİNLİĞİMİZ

Beslenme dostu projesi kapsamında meyve günü etkinliği gerçekleştirdik. Öğretmenlerimizin meyvelerle ilgili hazırladığı gösterileri izledikten sonra mandalinalarımızı afiyetle yedik. Bol bol c vitamini aldık. Sağlıklı beslenme ile ilgili duyarlılık kazandık.

Devamı

Okulumuzda 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Yapıldı

Türk ulusunu bağımsızlığa kavuşturan, onu çağdaş uygarlığın ayrılmaz bir parçası gören ve çağdaş uygarlık düzeyine çıkaran,adı ve eserleri sonsuza kadar yaşayacak olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü her zamankinden daha büyük bir özlemle andık.Helvacı İlkokulu´nda saat dokuzu beş gece saygı duruşunun yapılması ve İstikla Marşının okunmasından sonra 10 Kasım Atatürk´ü Anma töreni gerçekleştirildi.Öğrencilerimiz günün anlam ve önemiyle ilgili şiirler okuyup, Atatürk büstüne çelenk ve çiçekler bıraktılar.

Devamı

HELVACI´DA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

Devamı

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI HAZIRLIKLARI

Devamı

Okulumuzda Seminer..

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında hazırlanan, "Bahar Dalları-2" projesi çerçevesinde, okulumuzda öğrencilere ve eğitsel çevrelerine yönelik olarak; akran zorbalığı, özel hayatın gizliliği ve internet bağımlılığı konularında seminer düzenlenmiştir.

Devamı

Okulumuz Öğrencileri Nadir Nadi Kütüphanesi´nde..

Okulumuz öğrencileri, Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Aliağa Belediyesi Nadir Nadi Kütüphanesini ziyaret etti. Kütüphaneler Haftası nedeniyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Öğrencilerde okuma alışkanlığının ve kitap sevgisinin arttırılmasını amaçlayan yarışmanın ödül törenine Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, Aliağa Belediyesi Sosyal, Kültürel ve İdari İşler Müdürü Burak Akçaoğlu, Nadir Nadi Kütüphanesi Müdürü Hilal Yaşar, Okul Müdürümüz Ahmet Özdemir, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt verdi. Ödül töreni sonrasında öğrencilere çeşitli ikramlarda bulunuldu. Öğrencilere ayrıca Aliağa Belediyesi tarafından hazırlanan "Güzelhisar" adlı kitap ve "Aliağa’nın Antik Kentleri" kitapçığı hediye edildi.

Devamı

Çanakkele Geçilmez...

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale zaferinin 102.yıl dönümü nedeniyle, kutsal vatan topraklarını canları pahasına savunarak bu büyük zaferi milletimize armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz...

Devamı

Yeşilay Haftasını Kutladık

1-7 Mart Yeşilay Haftası okulumuzda çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

Devamı