Haberler - Helvacı İlkokulu

Haberler

Diş Fırçalama Etkinliği

Okulumuz 2/B sınıfı öğretmeni Ebru Dirik´in rehberliğinde ´´ Diş Nasıl Fırçalanır´´ ve ´´Diş Sağlığı İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?´´ etkinlikleri düzenlendi.  Öğrenciler hep birlikte dişlerini fırçalayıp ağız sağlığının önemine dikkat çektiler. Öğrencilerimize ve öğretmenimize teşekkür ederiz.

Devamı

BESLENME DOSTU OKUL ETKİNLİKLERİMİZ

Devamı

KİTAP OKUMA SAATİ ETKİNLİĞİMİZ

Helvacı İlkokulu Her Perşembe Yarım Saat Kitap Okuyor   Kitap okuma kültürünün yerleşmesi bakımından okulumuzda her perşembe kitap okuma saati yapılmaktadır.  Kitap okuma kültürünün yerleşmesi, öğrencilerimizin hayal gücünün gelişmesi, bakış açılarının gelişmesini hedefleyen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.  

Devamı

Beslenme Dostu Okul Yarışmaları Birincileri

2017 – 2018 eğitim Öğretim Yılı Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam ekibi sınıflar arasında sağlıklı beslenme ve hareketli yaşama teşvik edici resim,şiir ve slogan yarışması düzenlemiş olup kazanan öğrencilere kırtasiye seti hediye etmiştir. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz. 1. Sınıflar Birincisi: Yağmur GEDİK (1-A) (Resim) 2. Sınıflar Birincisi: Eylül UZUN (2-B) (Resim ) 3. Sınıflar Birincisi: Elif İBİŞ (3-A) ( Resim )  Azra Vatansever (3-C) ( Şiir )  Melek AYDIN (3-B) ( Slogan )   4. Sınıflar birincisi: Melek KORKMAZ (4-B) ( Şiir )  

Devamı

İLK ÇİZGİLERİM İLK HARFLERİM

1/A VE 1/B SINIFLARI DÖNEM SONUNDA iLK ÇİZGİLERİM İLK HARFLERİM SERGİSİ YAPTILAR. OKUMAYI ÖĞRENEN ÖĞRENCİLERİMİZ DEFTERLERİNE YAZDIKLARI GÜZEL YAZILARINI VELİLERİMİZE VE ARKADAŞLARINA SUNDULAR. OLDUKÇA BEĞENİ ALDILAR. ÖĞRETMENLERİ ZEYNEP ÇALIK VE FİLİZ DEMİROK´A TEŞEKKÜR EDER, 1. SINIFLARIMIZA TÜM EĞİTİM HAYATLARI BOYUNCA BAŞARILAR DİLERİZ.

Devamı

TRAFİK PARKI GEZİMİZ

4. Sınıf öğrencilerimiz Dr. Behçet Uz Rekreasyon Alanı´ndaki Trafik Eğitim Parkı´nı ziyaret ettiler. Gezide öğrencilerimiz genel bir trafik eğitimi aldıktan sonra parkuru gezdiler. Mini akülü araçların başına geçen öğrencilerimiz trafik kurallarını yaşayarak öğrendiler. Trafik Parkı eğitmenlerinin eşlik ettiği öğrencilerimize gün sonunda çeşitli hediyeler verildi.

Devamı

1- B SINIFI TOST VE PORTAKAL SUYU GÜNÜ

Devamı

BESLENME DOSTU OKUL PROJESİ KAPSAMINDA YÜRÜYÜŞ ETKİNLİĞİMİZ

Okulumuzun beslenme dostu okul projesi kapsamında öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz yürüyüşe çıktı.  Sağlıklı yaşamda olması gereken günlük spor alışkanlıkları hakkında bilgi verildi. Etkinliğe katılan herkese teşekkür ediyoruz.

Devamı

BESLENME DOSTU OKUL MEYVE GÜNÜ ETKİNLİĞİMİZ

Beslenme dostu projesi kapsamında meyve günü etkinliği gerçekleştirdik. Öğretmenlerimizin meyvelerle ilgili hazırladığı gösterileri izledikten sonra mandalinalarımızı afiyetle yedik. Bol bol c vitamini aldık. Sağlıklı beslenme ile ilgili duyarlılık kazandık.

Devamı

Okulumuzda 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Yapıldı

Türk ulusunu bağımsızlığa kavuşturan, onu çağdaş uygarlığın ayrılmaz bir parçası gören ve çağdaş uygarlık düzeyine çıkaran,adı ve eserleri sonsuza kadar yaşayacak olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü her zamankinden daha büyük bir özlemle andık.Helvacı İlkokulu´nda saat dokuzu beş gece saygı duruşunun yapılması ve İstikla Marşının okunmasından sonra 10 Kasım Atatürk´ü Anma töreni gerçekleştirildi.Öğrencilerimiz günün anlam ve önemiyle ilgili şiirler okuyup, Atatürk büstüne çelenk ve çiçekler bıraktılar.

Devamı